Zabránění poškození
Share own advice:

Zabránění poškození

Péče a údržba jsou velmi důležité pro udržení krásy podlahy, takže vypadá jako nová po delší dobu. Pokud zvýšíme životnost podlahy, tak ušetříme náklady. Pravidelná aplikace vhodných přípravků napomůže k udržení dobré úrovně vzhledu. Kromě toho, níže najdete řadu tipů, jak zabránit poškození:

Vyhněte se přímému slunečnímu svitu, zabraňte přímému svitu na dřevěný nábytek a podlahy. Pokud je to nevyhnutelné, přikryjte nábytek ubrusem v čase špičky dopadu slunečního světla, jinak tento zdroj tepla vyvolá ztrátu zabarvení. Na podlahách můžete použít koberce a vyhnout se tak tomuto stejnému problému.

Vyvarujte se extrémním povětrnostním podmínkám. Pro ochranu dřeva před vlhkostí je důležité udržovat vlhkost v rozmezí od 40% do 60%. Také teplota uvnitř domu by měla být vždy v rozmezí od 18°C do 25°C.

Koberec a rohožka u vchodových dveří vám pomůže zadržet prach, písek a špínu zvenku, které mohou poškrábat podlahu. Aby nedošlo k poškrábání, je také důležité, abyste používali plstěné podložky pod spodní části nábytku.

Doporučené produkty: Alex Extra Protection, Alex Renovující leštěnka na dřevo a laminát, Alex Bezbarvá leštěnka na lino a dlažbu, Alex Renovující leštěnka na lino a dlažbu.