Často kladené otázky

Co bych měl udělat pro správnou aplikaci ALEX bezbarvé leštenky?

ALEX leštenky, které se používají buď přímo na podlahu nebo se ředí, musí být vždy aplikovány rovnoměrně a jednotně po celém povrchu.

Co mám dělat, když podlaha vypadá bělavá a neprůhledná?

Doporučujeme odstranit starou vrstvu leštenky z podlahy a znovu nanést malé množství přípravku - tedy tenkou a rovnoměrnou vrstvu vosku.

Mohu použít přípravky na ochranu dřeva nebo laminátových podlah na jiný typ podlahy(dlažba/vinyl)?

Všechny výrobky ALEX jsou určeny pro čistotu a péči nejen o choulostivé povrchy. Vždy doporučujeme použít vhodný produkt pro každý typ podlahy.

Jaký je rozdíl mezi přípravkem ALEX bezbarvá leštenka a Alex 2 v 1?

Samoleštící leštěnky ALEX jsou navrženy specificky tak, aby zajistily zářivější povrch a vytvořily na povrchu ochrannou vrstvu.

ALEX 2 v 1 je prostředek k čištění podlahy a zároveň navrací podlahám lesk.

Na jakou plochu vystačí obsah 1 láhve bezbarvé leštěnky ALEX?

Při aplikaci přímo na podlahu vystačí 1 láhev na cca 35 – 40 m2.

Jaký je rozdíl mezi Alex Renovátor nábytku antistatický a Extra péče?

Alex na nábytek s antistatickými složkami  usnadňuje čištění a má dlouhotrvající efekt. Alex Extra péče nábytek čistí do hloubky a navrací lesk nábytku.

Mohu použít produkt pro laminátové podlahy na dřevěnou podlahu?

Všechny výrobky ALEX jsou určeny pro čistotu a péči nejen  o choulostivé povrchy. Vždy doporučujeme použít vhodný produkt pro každý typ podlahy.

Jak mohu odvoskovat už navoskovanou podlahu?

Nejlepší možností je použít roztok  3 ml amoniaku ředěný s 5 l  vody.  Roztok dobře promíchejte  a naneste pomocí mopu/hadru/ houby na podlahu (nezapomeňte použít ochranné rukavice). Roztok  nechte působit 5 minut a poté  podlahu vytřete  vodou. Odstranění leštěnky usnadní použití jemného kartáče. Před vlastním plošným použitím je vždy  doporučeno roztok na podlaze vyzkoušet – aplikací na malém méně viditelném místě.

Jaký je rozdíl mezi produkty ALEX proti prachu a ALEX Extra péče?

Výrobek ALEX Proti prachu usnadňuje čištění, má dlouhodobý účinek zabraňující usazování prachu a redukuje 90 % alergenů; produkt ALEX Extra péče především čistí do větší hloubky a obnovuje přirozenou barvu a vzhled vašeho nábytku.

Jaké výhody má sérum „výtažky ze dřeva“ v produktech pro péči o nábytek Alex Renovátor?

Unikátní složka, která obsahuje tři různé přírodní extrakty ze dřeva (esenciální olej z červeného cedru, arizonského cypřiše a amyrisu), oživuje a chrání dřevo, takže se nábytek leskne jako nový.

Na jak velkou plochu vystačí láhev leštěnky ALEX?

Při použití bezbarvé leštěnky v neředěné formě - aplikace přímo na podlahu - jedna láhev vystačí na 35–40 m2. U produktu Renovující leštěnka 900 ml jedna láhev vystačí na 50–80 m2.

Jak mám použít ALEX Renovující leštěnka?

Podlahu je nutné před vlastní aplikací leštěnky důkladně vyčistit. Leštěnka se aplikuje přímo na podlahu ve tvaru písmena „S“. Následně se jemně rozetře po podlaze (vždy ve směru kresby dřeva). Nechte minimálně 15 minut zaschnout. Více informací k použití naleznete na zadní etiketě produktu.

Jakým způsobem mám správně aplikovat samoleštící bezbarvou leštěnku ALEX?

Samolešticí leštěnky ALEX, k použití přímo na podlahu nebo ředěné, je nutno nanášet rovnoměrně na celou plochu viz. podrobný návod na etiketě produktu.

Hrozí nějaká rizika, pokud na dřevěnou podlahu použijete výrobek určený na laminované podlahy (nebo naopak)?

Všechny výrobky ALEX pro dřevěné a laminované podlahy jsou specificky navržené pro čištění a údržbu choulostivých povrchů; proto sice doporučujeme použít na každý typ podlahy vhodný výrobek, ale žádné riziko nehrozí.

 

Po aplikaci ALEX bezbarvá leštěnka působí podlaha bělavě a matně. Co mám udělat?

K tomuto jevu dochází, pokud nepoužijete výrobek správně. Doporučujeme z podlahy odstranit původní vrstvu leštěnky (popř.vosk) a znovu aplikovat malé množství výrobku tak, aby na povrchu zůstala tenká a stejnoměrná vrstva leštěnky.

 

Jak mám použít ALEX bezbarvá leštěnka?

Podlahu je nutné před vlastní aplikací leštěnky vždy důkladně vyčistit. Leštěnka se může aplikovat buď přímo na podlahu nebo ve formě  roztoku. Více informací k použití naleznete na zadní etiketě produktu.

Jak mám použít ALEX Extra Protection?

Přidejte 2 víčka prostředku do kýble naplněného do poloviny vodou. Mop/hadr před použitím řádně vyždímejte. Vytřete podlahu jako obvykle.

Více informací k použití naleznete na zadní etiketě produktu.

Jak mám odstranit vrstvu staré leštěnky z podlahy?

:Nejlepší možností je použít roztok 3 ml amoniaku ředěný s 5 l vody. Roztok dobře promíchejte a naneste pomocí mopu/hadru/ houby na podlahu (nezapomeňte použít ochranné rukavice). Roztok nechte působit 5 minut a poté podlahu vytřete vodou. Odstranění leštěnky usnadní použití jemného kartáče. Před vlastním plošným použitím je vždy doporučeno roztok na podlaze vyzkoušet – aplikací na malém méně viditelném místě.

Hrozí nějaká rizika při používání čisticích výrobků ALEX pro dřevěné nebo laminované podlahy na dlážděnou podlahu?

Všechny výrobky ALEX pro dřevěné a laminované podlahy jsou specificky navržené pro čištění a údržbu choulostivých povrchů; proto sice doporučujeme použít na každý typ podlahy vhodný výrobek, ale žádné riziko z použití čističe určeného na dřevěné podlahy na jiný typ materiálů nehrozí.

Mohu používat výrobky ALEX pro dřevěné podlahy k čištění nábytku? Měl by se používat speciální hadr nebo utěrka?

Ano, můžete. Složení všech výrobků ALEX pro čištění dřevěných podlah je navrženo specificky tak, aby pečovalo o veškeré choulostivé dřevěné povrchy, jako jsou parkety, palubky, podlahy z tvrdého dřeva, nábytek, dřevěné okenní rámy apod. Pro čištění nábytku použijte čistý bavlněný hadřík.

Jak mám použít ALEX 2 v 1 čistič s leskem?

Přidejte 4 víčka prostředku do kýble naplněného 5 litry vody. Mop/hadr před použitím řádně vyždímejte. Vytřete podlahu jako obvykle.

Více informací k použití naleznete na zadní etiketě produktu.